Veriteľský návrh

 • Som fyzická/právnická osoba
 • Som veriteľ a chcem podať návrh na vyhlásenie konkurzu voči PO alebo FO – podnikateľovi

Veriteľský návrh

Evidujete splatnú pohľadávku voči vášmu dlžníkovi?

Neviete svoju pohľadávku vymôcť štandardnými prostriedkami?

V tom prípade môže byť pre vás cesta podať návrh na vyhlásenie konkurzu na majetok vášho dlžníka a takým spôsobom získať aspoň čiastočné uspokojenie vašej pohľadávky.

 

Aké sú vaše povinnosti a na čo je potrebné si dať pozor?

V prvom rade je potrebné zaplatiť preddavok vo výške: 1.500 €.
Takisto je nevyhnutné zistiť platobnú neschopnosť vášho dlžníka.
A zároveň aj pri podaní návrhu postupovať s odbornou starostlivosťou.

 

V tomto prípade si vás dovolíme upozorniť na možné sankcie priamo pre vás ako veriteľa a zároveň aj konateľa v spoločnosti, ktorá je veriteľom:

 • uplatnenie zodpovednosti za škodu spôsobenú dlžníkovi a iným osobám, ktorá im vznikla (ak dlžník osvedčí svoju platobnú schopnosť).

Hoci ide o záväzky spoločnosti, vyššie uvedené sankcie hrozia aj priamo vám ako konateľovi (štatutárnemu orgánu).

 

Z tohto dôvodu pre vás pred podaním návrhu preskúmame platobnú neschopnosť vášho dlžníka a takým spôsobom zabezpečíme váš postup s odbornou starostlivosťou a vyhnutie sa zodpovednosti za možné spôsobenie škody.

Takisto pre vás radi preveríme či a v akej výške by mohla byť vaša pohľadávka uspokojená v prípade konkurzu na majetok vášho dlžníka a s celým procesom vám pomôžeme a prevedieme vás ním.

Máte záujem o vyhodnotenie možnosti podať na majetok vášho dlžníka Návrh na vyhlásenie konkurzu?

Chcete, aby vám okrem Návrhu na vyhlásenie konkurzu pripravil tím skúsených správcov a advokátov aj analýzu platobnej neschopnosti vášho dlžníka?
Potrebujete pomoc s prihlásením pohľadávky do konkurzu alebo reštrukturalizácie svojho dlžníka?

Radi vám s tým pomôžeme!

Kontaktovať

Ako to robíme my

Reštrukturalizácia – áno či nie?

Prečítať viac

Ako pomáhame klientom s finančnými problémami či ukončením podnikania

Prečítať viac

Na čo sa pripraviť pri ukončení podnikania

Prečítať viac
 • „Ďakujem Vám, že ste si trpezlivo vypočuli každú moju obavu a pomohli mi zvládnuť strach z toho, čo sa môže stať počas celého obdobia smerujúceho k môjmu oddlženiu. Veľmi si cením Vašu odbornosť aj ľudský prístup. Nezabudnem na to, že ste ma včas informovali o všetkom, čo sa bude diať ako aj Vašu pomoc s vypisovaním mnohých náročných formulárov. Je pre mňa cťou byť Vašou klientkou.“
  Eva komárová
  Mentor a kouč životného štýlu
 • „Veľmi oceňujem profesionálny prístup a vysokú kvalitu právnych služieb, ktoré nám advokátska kancelária poskytuje. Právne služby sú vždy poskytnuté promptne, odborne a s dosiahnutím očakávaného výsledku.“
  sunrise group s.r.o.
 • „S advokátskou kanceláriou spolupracujem už niekoľko mesiacov a môžem skonštatovať, že som nadmieru spokojná. Nie len po profesnej ale aj po ľudskej stránke. Priama a príjemná komunikácia je na základe mojich skúsenosti jediným spôsobom komunikácie tejto kancelárie. Nie len, že mi pomohli vyriešiť môj právny problém, ale pocitovo to bola pre mňa príjemná spolupráca. A to je pre mňa rozhodujúci faktor. Vrelo odporúčam.“
  Lenka Karšayová
  Riaditeľka, Best English
 • „Advokátska kancelária 4JUSTICE mi bola odporučená viacerými známymi, keď som potrebovala právnu analýzu ohľadom doriešenia firemných zmlúv. Viackrát som pri rôznych situáciách využívala nejaké advokátske služby, takže to mám s čím porovnať a pre mňa bolo prekvapivé zistiť, že existuje aj advokátska kancelária, ktorá dbá na to, aby riešenia, ktoré poskytne klientovi, boli etické. Veľmi dobre sa mi s nimi spolupracovalo, komunikácia bola nielen rýchla, ale aj konštruktívna, jednanie bolo vždy príjemné a na vysokej profesionálnej úrovni. Neskôr som využila ich služby vždy, keď som potrebovala, zakaždým som bola veľmi spokojná. Služby advokátskej kancelárie 4JUSTICE odporúčam všetkým mojim známym.“
  Miriam uličná
  Riaditeľka, sieť Študijných centier BASIC Slovensko

Máte záujem o naše služby?

Kontaktný formulár

Kontaktný formulár (SK)

IČO: 51320959
DIČ: 2120670860
IČ DPH: SK2120670860

Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sro, vložka č.: 125334/B.

BANKA: Tatra banka, a.s.
IBAN: SK74 1100 0000 0029 4305 0758
SWIFT: TATRSKBX

Prvá konzultácia

Ak máte právny problém a neviete si s ním poradiť, príďte nás navštíviť a v rámci prvej konzultácie vám pomôžeme nájsť odpovede na vaše otázky a usmerníme vás v rámci ďalšieho postupu.

Navyše 20 minút z prvej zaplatenej hodiny vám poskytneme ZDARMA.

advokátska a správcovská kancelária
© 2024 4JUSTICE advokátska kancelária, s. r. o.
homeenvelopephone-handset